| 0 yorum ]

Alfa melanosit uyarıcı hormonu, alfa-MSH, enerji seviyesi, enerji vericiler, enerjinin artması, fast-food, iştah azalması, iştahın kesilmesi, kilo vermek, metabolik bozukluklar, metabolik bozuklukların tedavisi, Obezite, PRCP, PRCP enzimi, prolilkarboksipeptidaz enzimi, Şeker Hastalığı, tip 2 diyabet, vücudun enerji durumu, yağlı yemekler..

Uzmanlarca yapılan yeni bir araştırmada bulunan beyindeki bir enzimin azalması durumunda iştahın kesildiği, enerjinin arttığı ve dolayısıyla kilosunu kontrol altına almaya çalışan veya kilo vermek isteyen insanlara yardımcı olabileceği belirtildi.


Journal of Clinical Investigation isimli dergide yayınlanan çalışmada, prolilkarboksipeptidaz isimli enzim, açlığı azaltan vücut kimyasalı olan alfa melanosit uyarıcı hormonu (alfa-MSH) düzenliyor. Eğer PRCP enzimi engellenirse, alfa-MHS seviyesi yüksek kalıyor ve iştahı frenliyor.

Yale Üniversitesi’nden araştırmacılar, farelerde PRCP’yi engellediklerinde, kemirgenlerin kilo verdiğini, enerji seviyeleri korunduğunu ve tip 2 diyabet hastalığının gelişme riskinin azaldığını gördüler.

Hatta yağlı yemekler ile fast-food yiyen farelerde bile PRCP engellenince, farelerin normal şekilde beslenen farelerden daha az kilo artışı olduğu belirtildi. Araştırmacılar, bulgularının obezite ve tip 2 şeker hastalığı gibi metabolik bozuklukların tedavisinde ilaçlar geliştirmek için yeni hedefler sağlayacağını söylediler.

0 yorum

Yorum Gönder