| 0 yorum ]

Aile huzuru, aile mutluluğu, aile saadeti, bilgisayar bağımlılığı, çiftlerin birbirinden uzaklaşması, evlilik sorunları, evlilikte sorunlar, internet bağımlılığı, iş yeri performansı, iş yerinde performans düşüşü, iş yerinde performans kaybı, mutlu evlilik, performans düşüşü, uykusuzluk, yorgunluk, yuva yıkmak

Eşlerin bilgisayar başından kalkmamasından dolayı aynı evde yaşayan iki yabancıya dönüşmesi sonucu artan aile içi sorunlar giderek daha büyük bir hızla boşanmaya dönüşüyor.

Evlere giren internet, evlilikleri tehlikeye atıyor. Bilgisayar başından kalkmayan çiftlerin aynı evde yaşayan iki yabancı haline gelmesiyle boşanmalar artıyor.


İnternet bağımlılığı çiftleri birbirinden uzaklaştırıyor

Uzman Psikolog ve Aile Terapisti Dr. Füsun Budak, son dönemlerde, bilgisayar başından kalkmayan çiftlerinevliliklerinde sorunlar yaşandığını ve boşanmaların arttığını gözlemlediklerini bildirdi.

Budak, bilgisayar başında geçirilen zamanın insanların sosyal ilişkilerini, iş ve okul hayatlarını olumsuz etkileyip, içe kapanmaya ve başarısızlıklara neden olduğunu söyleyerek, “Sanal bir ortam yaratılıp, gerçek yaşama adaptasyon sorunları yaşanmaya başlanıyor. İnsan, sağlıklı ve doğru kullanıldığı sürece yararlı olduğu düşünülen bu makinenin kölesi haline geliyor” diye konuştu.

Eşler birbirine yabancılaşıyor

Budak, son dönemlerde, bilgisayar başından kalkmayan çiftlerin evliliklerindeki sorunlar nedeniyle boşandıklarını anlattı.

Bilgisayar bağımlılığı nedeniyle bazı çiftlerin aynı ev içinde yaşayan iki yabancı durumuna geldiklerini ifade eden Budak, “Eşi ile konuşmak ve paylaşmak yerine sanal ortamda başka kişilerle paylaşımlar ve aldatmalar oluşmakta, bilgisayar başında uzun zaman geçirmekten dolayı cinsel yaşamları bozulmakta ve yine cinselliği sanal ortamda yaşama eğilimi artmaktadır” dedi.

Yabancılaşan eşlerin bir süre sonra da birbirinden tamamen koptuğunu ve çareyi boşanmakta bulduklarını anlatan Dr. Füsun Budak, bu tür sorunlarla merkezlerine başvuranların sayısında önemli bir artış olduğunu bildirdi.

Tüm bu yaşanan sorunların kişiyi çevresindekilerden soyutladığına ve yalnızlığa ittiğine dikkati çeken Budak, ilişkilerde yaşanan olumsuzlukların iş yaşamına da taşındığını kaydetti.

İş yerinde performans düşüyor

Budak, ayrıca sabaha kadar bilgisayar başında kaldığından uykusuz ve yorgun işe giden kişinin performansının düşmesi sonucu iş kaybının yaşanabileceğini belirtti. Bilgisayar başında fazla zaman geçiren kişilerde paranoid düşünceler geliştiği belirtildi.

0 yorum

Yorum Gönder