| 0 yorum ]

Bebek bakım tavsiyeleri, bebekleri öpmek, bebekleri öpmek zararlı mıdır, bebekleri öpmenin zararları, bebeklerin hijyeni, bebeklerin temizliği, çocuk bakımı, yeni doğan bakımı, yeni doğan bebekler, yeni doğan bebeklerin bakımı, yenidoğan bakımı..

Uzmanlar, özellikle sigara içen ebeveynlerin yeni doğan çocukların sağlığını tehdit ettiğini belirterek yenidoğan bakımı konusunda anne ve babaların dikkatli olması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Gaziantep Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Orhan Menetlioğlu, yeni anne olan bayanların 9 önemli hususa dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Anneler, çocukların bulunduğu ortamda kesinlikle sigara içmemelidir” dedi.


Dr. Menetlioğlu, annelere şu tavsiyelerde bulundu:

“Çocuklarınızı kalabalık ortamlarda bulundurmayın ve ağız ve burunlarına yakın öpmeyin. Çocuklarınızı kesinlikle kundaklamayın. Çocuklar aksıran, öksüren ve ateşli hastalıklı insanlardan uzak tutun.

Su kesinlikle kaynatılmadan çocuklara verilmemelidir. Erken teşhis ve tedavi hayat kurtarır ve bu nedenle hasta çocuğunuzu bekletmeyin.

Hekimlerin tavsiye etmediği, bilim dışı kulaktan dolma tedavileri uygulamayın. Unutmayın ki her aşı çocuğunuzu ölümcül hastalıklardan korur bu nedenle çocuklarınızın aşısını ihmal etmeyin.

Son olarak 9 aylıktan sonra bebeklerinize emzik vermeyin.”

0 yorum

Yorum Gönder