| 0 yorum ]

Az su içmek, az su tüketimi, çok su içmek, çok su tüketimi, sıvı gereksinimi, sıvı ihtiyacı, su içmek, su içmemek, su kaybı, su kaybını önlemek, su tüketimi, vücudun sıvı gereksinimi, vücudun sıvı ihtiyacı, vücudun su kaybetmesi..

Uzmanlar, suyun yaşamsal öneme sahip bir madde olduğuna dikkat çekerek su içemeyenler için su tüketimini artırmak gerektiği uyarısında bulunun bunu yapmaları için takip etmeleri gereken adımlarını sıraladı.


İşte az su içenlere pratik öneriler:

- Her sabah işyerinize geldiğinizde su için, bu davranışı alışkanlık haline getirin.

- Masanızın üzerinde her zaman temiz ve tercihen cam bir şişede su bulundurun.

- Çay ve kahve çok tüketiyor, içmeden uzun süre duramıyorsanız ve yeteri kadar su da tüketmiyorsanız buna da artık bir dur demenin zamanı gelmiş demektir. Çay ve kahve diüretik içeceklerdir. Yani vücuttan su atımına sebep olurlar.

Vücudun su kaybetmesini önlemek için de kaybedilen su miktarını yerine koymak gerekir. Çay/ kahve kupanıza su koyup tüketin. Bunu sırayla yapabilirsiniz. Bir defasında çay, diğerinde su koymak gibi. Böylece çay/kahve tüketiminiz otomatikman yarıya inecek ve su tüketiminiz de artacaktır.

- Su içmeniz gerektiğini hatırlatan minik post-it kağıtlar size yardımcı olacaktır. ‘Su içmeyi unutma’ şeklinde notlar aldığınız post-it kâğıtları monitörünüzün üzerine, arabanızın camına yapıştırabilir, cüzdanınızın içine, vb. yerlere koyabilirsiniz.

0 yorum

Yorum Gönder